Polacy kochają chodzenie do kina

Jeszcze w 2010 roku zostały opublikowane dane, które pokazywały, że ponad połowa Polaków nie chodzi do kina. Jednak aktualnie kina wydają się przepełnione przez widzów. Bilety nie stały się tańsze, szczególnie więcej nie zarabiamy, ramówka co prawda się zmienia, ale gatunkowo nadal pozostaje taka sama... Skąd ta nagła popularność?

Dlaczego kino?

Czas wolny można spędzać na wiele sposobów, najczęściej wybiera się jednak siedzenie przed ekranem telewizora lub monitorem komputera, bezmyślnie spędzając długie godziny na przeglądanie tych samych treści. Coraz częściej, zwłaszcza pod koniec tygodnia, Polacy pragną wyjść z domu na kilka godzin, spędzając go w przyjemny sposób, który dostarczy tematu do dyskusji na długi czas. Idealne wydaje się właśnie kino, gdzie cena biletu nie tylko nie jest bardzo wysoka, ale i pozwala choć trochę zapoznać się z trendami kulturalnymi na świecie.

Bardzo ważny jest również element socjalny. Do kina często chodzi się z jedną osobą lub nawet całą grupą. Oznacza to, że po zobaczeniu wybranego filmu, można rozpocząć porównywanie opinii oraz analizowanie poszczególnych części. Czyli jedno wyjście do kina pełni zarazem walory rozrywkowe, jak i socjalne.

Ramówka

Filmy w kinie zmieniają się bardzo często w dzisiejszych czasach. Kilka razy w miesiącu występują premiery najnowszych światowych oraz rodzimych produkcji, które były bardziej lub mniej wyczekiwane. Różnorodność gatunkowa zapewnia znalezienie czegoś dla każdego oglądającego, od pościgów i zabójstw, przez romanse w ciepłych krajach, aż po przerażające zjawy oraz potwory w horrorach i thrillerach.

Polacy uwielbiają rodzime produkcje, co w 2013 roku zostało potwierdzone przez badanie statystyczne. Pokazujące one, że co piąty Polak wybrał właśnie lokalny film, niezależnie czy była to komedia, romans, czy też poważniejsza tematyka.

Dzięki postępowi technologicznemu, dziś nie musimy sprawdzać ramówki kinowej wybierając się do odpowiedniej placówki. Rezerwacja, czy też zakup biletu na pożądany film odbywa się w pełni przez stronę internetową.

Komentarze

Dodaj