Skok po zdrowie i świetną zabawę!

Skoki na trampolinie to rozrywka tylko dla dzieci? Nic bardziej mylnego. W ostatnim czasie popularną firmą spędzania wolnego czasu stały się wizyty w Jump Arenach.

Zabawa do utraty sił

Parki trampolin stały się ulubioną rozrywką wielu mieszkańców dużych miast w Polsce – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Miejsca takie jak poznańska Jump Arena to zazwyczaj hale o dużym metrażu wyposażone w szereg trampolin różnego rodzaju. Można tam spędzić godziny na beztroskim odbijaniu, bieganiu, robieniu salt czy rzucaniu się do basenów wypełnionych akcesoriami z gąbki.

Tego typu miejsca gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale także pobudzają do intensywnej aktywności fizycznej. To świetny sposób na spędzenie weekendowego popołudnia dla całej rodziny. To doskonała alternatywa do spacerów, gry w piłkę czy zajęć na basenie. Wybierając się do takiego obiektu, należy pamiętać, o założeniu sportowego stroju. Na trampoliny wchodzi się zazwyczaj bez obuwia.

Wyskakać kalorie

Ćwiczenie na trampolinie są możliwe nie tylko w specjalnie do tego przystosowanych halach, takich jak Jump Arena. Wiele klubów fitness w dużych miastach postawiło na organizację ćwiczeń z użyciem tego właśnie sprzętu. Do podstawowych zalet takiej formy treningu należą:

  • brak monotonii – na trampolinie można wykonywać setki różnych ćwiczeń,
  • szybka utrata kalorii – to bardzo intensywny wysiłek, który szybko pozwoli pozbyć się zbędnego tłuszczyku,
  • rzeźbienie sylwetki – podczas odbijania intensywnie pracują mięśnie nóg, pośladków czy brzucha,
  • wspaniała zabawa – wysiłek fizyczny uwalnia endorfiny, a dodatkowo skakanie kojarzy się z beztroskimi chwilami dzieciństwa.

Żeby zacząć tego typu aktywność nie musisz zapisywać się na siłownie – możesz zamówić swój własny sprzęt i rozpocząć trening połączony z zabawą we własnym domu.

Wydaje się, że do szczęścia nie potrzeba wiele – wystarczy dobre towarzystwo i trampolina. W czym tkwi sekret tego rodzaju rozrywki? Pewnie w tym, że od czasu do czasu każdy z nas chciałby znów poczuć się jak dziecko.

Komentarze

Dodaj